O Firmie


DSC01977

O nas

METAL PIECHOWICE jest wiodącą w Europie firmą działającą w branży produkcji wyrobów metalowych. Rozwijamy się nieustająco i dynamicznie od 1992 r. Szczególnie jesteśmy znani jako producent elementów wykończeniowych do ogrodzeń, bram, balustrad- kołpaki proste i ozdobne. Jesteśmy producentem nadstawek oraz całej gamy zawiasów do nadstawek europalet. Posiadamy dział technologiczno-konstrukcyjny w skład, którego wchodzi Narzędziownia. Firma produkuje ponad 1200 wyrobów i stale powiększa asortyment wyrobów.

DSC01980

Rozwój

Jednym z założeń firmy METAL PIECHOWICE jest ciągłe inwestowanie w technologię, co gwarantuje nieustanne podnoszenie standardu w produkcie i świadczonych przez nas usługach. Dysponując nowoczesnym parkiem maszynowo – narzędziowym, unikalnymi procesami produkcyjnymi, zdolnością wdrażania nowych produktów i technologii, możemy sprostać nawet najbardziej skomplikowanym zamówieniom.

DSC01979

Misja

Głównym celem firmy METAL PIECHOWICE jest by klient otrzymał produkt o najwyższej jakości, spełniający jego wymagania zarówno, co do estetyki, funkcjonalności, jak i precyzji wykonania. Stąd niezwykle istotne jest dla nas nieustanne doskonalenie wszystkich procesów zachodzących na każdym etapie produkcji.

DSC01981

Produkty

Oprócz produkcji standardowych specjalizujemy się w wykonywaniu seryjnej produkcji wyrobów metalowych – według indywidualnego projektu klienta. Wieloletnie doświadczenie pozwala wykorzystać wiele rodzajów materiałów m.in. stali (czarnej, ocynkowanej, nierdzewnej), aluminium, miedzi, mosiądzu.


DSC01983

Narzędziownia

Oferujemy pełny cykl powstawania narzędzia. Najnowocześniejsze oprogramowanie do modelowania narzędzi w środowisku 3D we współpracy z własną narzędziownią zapewniają optymalne rozwiązania technologiczne. Narzędziownia wyposażona jest w zróżnicowany i nowoczesny park narzędziowy, który jest stale rozbudowywany. Doświadczeni technolodzy zapewniają szybkie uruchomienie produkcji masowej.

DSC01982

Park maszynowy

Automatyczne linie pozwalają na realizację tłoczenia detali o skomplikowanych kształtach, mogących produkować wyrób z taśmy lub arkuszy. W przypadku mniejszych detali możemy zaproponować produkcję w oparciu o narzędzia progresywne. Jesteśmy wyposażeni w 30 pras, dzięki którym jesteśmy w stanie wytworzyć produkty nisko – seryjne lub wymagające narzędzi pojedynczych. W przypadku głębokiego tłoczenia możemy zaoferować obróbkę na prasie hydraulicznej. Pozwala ona na oszczędność czasu i energii, a co za tym idzie możliwość oferowania konkurencyjnych cen.

DSC01978

Co wykonujemy

Nasza firma wykonuje: wykrojniki, tłoczniki, maszyny i narzędzia do realizacji procesów wytwórczych, szczególnie wyrobów produkowanych z blachy.

 

DSC01984

Co jesteśmy w stanie wykonać

Wyroby wykrawane, tłoczone w tym tłoczenie bardzo głębokie, produkcję masową wyrobów z blachy. Dział Technologiczno – Konstrukcyjny z Narzędziownią opracowuje i wykonuje ciągi technologiczne do produkcji wyrobów z blachy. Park maszynowy Narzędziowni pozwala wykonać detale, podzespoły w najwyższej precyzji. Posiadamy największą w Polsce wycinarkę drutową Sodik 1600Х1200Х400.